Zaznacz stronę

W dzisiejszych czasach niezwykle łatwo o przeciążenie kręgosłupa. Może ono się odbywać na wiele sposobów – poprzez pracę siedzącą, fizyczną czy bierny odpoczynek. Tak naprawdę styl życia przekłada się na stan naszego kręgosłupa. Na szczęście istnieją liczne metody pozwalające dbać o plecy, w tym materace rehabilitacyjne! Dlaczego są one skuteczne?

Materace rehabilitacyjne a kręgosłup

Nie da się ukryć, że materace ortopedyczne lub też inaczej rehabilitacyjne stanowią innowacyjny produkt do spania. Wszystko za sprawą właściwości prozdrowotnych wynikających z budowy wnętrza, umożliwiających jak najlepsze wsparcie kręgosłupa, a także jego stabilizację. Dzięki temu produkty te uzyskały status wyrobu medycznego i są w stanie wyeliminować ryzyko pogłębienia się lub powstania schorzeń kręgosłupa. Z uwagi na to stanowią innowacyjny produkt, który idealnie sprawdzi się u osób borykających się z problemami bólowymi pleców. Warto również zaznaczyć, że odpowiadają za komfortowy sen w higienicznych warunkach, co na pewno docenią osoby zmagające się z alergiami.

Jak wybrać materace rehabilitacyjne?

Wybór materaca to jedna z najtrudniejszych rzeczy. Pod uwagę należy wziąć liczne czynniki, takie jak rodzaj stelaża, łóżka, a także jego rozmiar. Trzeba też pamiętać, że materac rehabilitacyjny będzie naszym podłożem do spania przez długie lata, dlatego pod uwagę powinniśmy brać także inne elementy. Czym jeszcze zatem należy się kierować? Przede wszystkim:

  • wagą,
  • wiekiem,
  • stanem zdrowia.

Materace rehabilitacyjne mogą odznaczać się zróżnicowaną twardością, która dla każdego z nas może być inaczej odczuwalna. Co więcej, modele te mogą w swoim wnętrzu posiadać innowacyjną i otulającą piankę, która charakteryzuje materace piankowe lub też gwarantujące wysoką elastyczność punktową sprężyny używane w materacach sprężynowych. Również i tutaj należy wybrać wedle osobistych preferencji.

Jak dbać o materace rehabilitacyjne?

O materace rehabilitacyjne, jak wszystkie inne należy odpowiednio dbać. Można to robić na wiele sposobów, jednak do najbardziej efektywnych metod należy regularne:

  • wietrzenie – umożliwia wyparowanie wilgoci,
  • odkurzanie – pozwala usunąć kurz z wnętrza materaca,
  • pranie pokrowca – zapewnia pozbycie się kurzu i innych alergenów z powierzchni.

Idealny materac dla nas to taki, który spełnia nie tylko osobiste preferencje, ale również jest w stanie zapewnić komfortowy i zdrowy sen przez długie lata. Odpowiednie dbanie o niego przekłada się na zwiększenie żywotności i trwałości.

W łóżku spędzamy osiem godzin dziennie, dlatego warto zapewnić sobie jak najlepsze warunki do spania! Umożliwiają je materace rehabilitacyjne, które odpowiadają za komfort oraz prawidłowe wsparcie kręgosłupa. Co więcej, może je wybrać każdy z nas!