Zaznacz stronę

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie, ma materac na jakim śpimy.  Źle dobrany może przyczynić się do bólu pleców i stawów, a przy okazji złego samopoczucia. Kiedy jesteśmy niewyspani spada nasza wydajność oraz mamy problem z koncentracją. O tym, dla kogo odpowiednie będą twarde materace, a kto powinien go unikać, przeczytasz w artykule poniżej.

Czym charakteryzują się twarde materace?

Twardy materac zapewnia niezwykle stabilne podłoże do spania, przy zachowaniu odpowiedniej sprężystości. Przy doborze materaca najważniejsze jest, aby zapewniał dobre podparcie nie tylko kręgosłupa, ale także bioder czy łydek. Zbyt miękki materac może powodować zapadanie się, a co za tym idzie, wygięcie pleców w nienaturalnym kształcie. Jeśli taki stan rzeczy trwa przez dłuższy czas, grożą nam poważne problemu zdrowotne. Dlatego tak ważne jest, aby materac był dobrany zarówno do naszej wagi jak i stanu zdrowia. Twardość materaca określona jest symbolem H od angielskiego słowa „hardness”.

Jeśli chodzi o skalę twardości dzieli się ona na 4:

H1 – materace miękkie (waga <60 kg)
H2 – materace średniomiekkie (waga 60-80 kg)
H3 – materace twarde (waga 80-100 kg)
H4 – materace bardzo twarde (waga >100 kg)

Materace twarde znajdziemy zarówno wśród materacy piankowych jak i sprężynowych. Jednym z modeli materacy sprężynowych jest Hilding Cha-Cha, którego konstrukcja oparta jest na bazie sprężyn kieszeniowych z 7 strefami zróżnicowanej twardości gwarantuje bardzo wysoką elastyczność punktową.

Jeśli chodzi o materac piankowy, może to być np. Hilding Salsa, wykonany z pianki termoelastycznej Visco, zapewniającej doskonałą sprężystość, a przy tym jakość snu (materac termoelastyczny 140×190, a więc dostępny także w niestandardowym rozmiarze).

Produktem, który zwiększy twardość podłoża, bez konieczności wymiany materaca będzie mata kokosowa. Decydując się na jej zakup, znacząco poprawisz komfort i jakość swojego snu. Wykonana jest z naturalnych włokiem, przez co szczególnie polecana jest dla alergików. Sole mineralne zawarte we włóknach zapobiegają rozwojowi roztoczy i pleśni, a zapewnienie odpowiedniej wentylacji powietrza sprawia, że wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz.

W jakich rozmiarach można nabyć twarde materace?

W sklepach dostępnych jest wiele wymiarów materacy, zarówno pojedynczych jak i podwójnych. Jaki rozmiar twardego materaca będzie odpowiedni, zależy tylko od Ciebie. Jeśli chodzi o pojedyncze, klasyczne rozmiary oferowane przez producentów to 80×200, 90×200 oraz 100×200. Natomiast najpopularniejsze podwójne łóżka mają wymiary 140×200, 160×200 oraz przeznaczony dla największych sypialni – 180×200. Szukasz nietypowe rozmiaru? Twardy materac 140×190 czy też 160×190 nie stanowi już problemu, ponieważ Hilding Anders w swojej ofercie posiada materace o takich niestandardowych wymiarach.

Kto planując zakup materaca powinien wybrać twarde materace?

Jaki twardy materace będzie odpowiedni? Z pewnością taki, na którego dobór poświęcimy trochę czasu. Będziemy mieć wtedy pewność, że produkt który użytkujemy, najlepiej  dba o nasze zdrowie, zapewniając odpowiednią jakość snu. Twardy materac zdecydowanie lepiej sprawdzi się dla osób o większej wadze, w przypadku par oraz seniorów. Materac Hilding Cha-Cha gwarantujemy stabilizację i doskonałe wsparcie ciała, przy tym jest odpowiednio sprężysty, przez co ułatwia wstawanie i obracanie się. Dzięki temu ograniczony zostaje efekt falowania i partner śpiący obok, nie odczuwa żadnych ruchów. Ponadto materac Hilding Salsa, nadaje się dla par, u których różnica w wadze jest większa niż 30 kg. Innym modelem, który także wart jest uwagi, jest Hilding Flamenco – materac zbudowany na bazie sprężyn Multipocket, które tworzą 7 zróżnicowanych stref odpowiadających potrzebom poszczególnych partii ciała. Posiada on dwa rodzaje twardości : H2 i H3,w zależności od tego, na której stronie go ustawimy.

Wszystkie materace mają właściwości antyalergiczne, co oznacza, że odpowiednia cyrkulacja powietrza  zapobiega powstawania pleśni, grzybów i zatrzymywaniu kurzu. Posiadają także 15 letnią gwarancję producenta, dzięki czemu przez długi czas możemy się cieszyć komfortowym snem.

Szeroki wybór materacy znajdziesz także w sklepie internetowym Senna Materace, który w swoim asortymencie posiada  produkt renomowanych producentów, takich jak Hilding Anders, który jest liderem w swojej klasie.