Zaznacz stronę

Budzisz się w złym nastroju, a może ciągle dokuczają Ci bóle w plecach? To z pewnością odpowiedni czas na zmianę starego materaca na nowy i porzucenie starych, złych nawyków względem snu. Sprawdź, kiedy warto postawić na twardy materac 120×190.

Czy twardy materac sprzyja zapewnieniu sobie dobrych warunków względem snu? Oczywiście, że tak. Warunkiem tego, że nasze plecy będą odpoczywać, a i pozostałe części ciała pozostaną w idealnej pozycji, jest jednak dostosowanie idealnej powierzchni do relaksu. Bo choć na pozór wydaje się, że wśród oferty materacy powielają się podobne produkty to jednak istnieją takie modele, które odkrywają kluczową rolę dla zdrowia konkretnego użytkownika. Jaki rozmiar twardego materaca? A może na jakie wypełnienie postawić?

Dlaczego twarde materace są wskazane dla osób o wyższej wadze ciała?

Twarde materace to ostatnio hit wśród produktów dedykowanych do zdrowego snu. Trudno się temu dziwić, bowiem na twardym podłożu wykonanym najczęściej z elastycznej pianki łatwiej dopasować kręgosłup do idealnej pozycji, a co za tym idzie także wypoczynku.

Materace twarde dostępne w ofercie Hilding, czołowego przedstawiciela materacy rehabilitacyjnych, podłoże jest np. wykonane w aż 7 strefach twardości. To oznacza, że kręgosłup otrzymuje idealne wsparcie na całej swojej długości. Nieważne, czy preferujesz sen na boku czy na plecach, przyjmujesz taką pozycję w jakiej najbardziej Ci wygodnie, a do tego rano budzisz się pełni sił.

Dlaczego po twarde materace sięga tak wiele osób o wyższej wadze ciała? Należy bowiem pamiętać, że ich nadmiar kilogramów powoduje znacznie większy ucisk na podłoże. Gdyby zatem wybierali materace miękkie, oznaczone jako H1 to ich ciało zapadałoby się w takiej powierzchni. Efekt tego byłby taki, że kręgosłup zamiast przyjmować zdrową, wyprostowaną pozycję, byłby niezdrowo wygięty.

To właśnie spanie na zbyt miękkim podłożu jest najczęstszą przyczyną bezsenności oraz bóli w plecach, kręgosłupie, czy krzyżu.

Jaki twardy materac? Najlepiej wybierać go kierując się określoną skalą:

H1 – materace miękkie dopasowane dla osób o wadze niższej niż 60 kg,

H2 – materac średnio twardy dla osób o wadze sięgającej od 60 do 80 kg,

H3 – materac twardy, dla tych, których waga mieści się w przedziale od 80-100 kg,

H4 – materac bardzo twardy dla tych, którzy ważą powyżej 100 kg.

Dla kogo wskazany jest wybór twardych materacy do spania?

Przede wszystkim dla tych osób, które od codziennego snu oczekują czegoś więcej, a zatem nie tylko rutynowego wypoczynku, ale przede wszystkim także zdrowego relaksu. Na twardym materacu wypoczywa nasze ciało, w tym szczególnie ważny kręgosłup, ale również i umysł.

Osoby, które wybierają twardsze podłoża do snu znacznie rzadziej narzekają nie tylko na bóle w kręgosłupie, ale również nie cierpią na bezsenność.

Wystarczy zapytać posiadaczy twardych materacy, czy zamieniliby aktualny produkt na tańszy, a na pewno otrzymalibyśmy negatywną odpowiedź.

W jakich rozmiarach nabyć można materace?

Dowolność rozmiarów twardych materacy pozwala na zakup takiego modelu do sypialni każdej osoby. Na twardym, ale jednocześnie dopasowanym do wagi określonej osoby, materacu może wyspać się każdy, niezależnie od wieku i aktualnego stanu zdrowia. Warto jednak pamiętać, że nawet w sypialni pary można zastosować twarde materace  120×190. Można je połączyć pokrowcem, by jednocześnie zapewnić przyjemne warunki względem snu, dla każdej z wypoczywających osób.

Twarde materace dostaniemy w opcjach: 80×190, 90×190, 100×190, 120×190, 140×190, czy większe 160×190, 200×200 cm. Pamiętaj, że materac termoelastyczny 120×190 to nie tylko dobra opcja ze względu na dostępną wielkość, ale także solidne wypełnienie. Pianka termoelastyczna ma bowiem wyjątkowe właściwości wentylacyjne i cieplne. To sprawia, że przez cały rok wypoczywasz na takim materacu w komfortowych warunkach.