Zaznacz stronę

Badania statystyczne wykazują, że ponad 70%, a nawet 80% ludności w krajach wysokorozwiniętych może cierpieć na bóle kręgosłupa o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Jednym ze sposobów jak zadbać na co dzień o swój kręgosłup jest sen na odpowiednio, indywidualnie dobranym materacu. W dbałości o nasze zdrowie i z myślą o jego profilaktyce Hilding Anders Polska opracował kolekcję prozdrowotną spełniającą najwyższe standardy medyczne. Wszystkie zostały zaprojektowane tak, żeby wspierać nasze zdrowie. Wszystkie przeszły też szereg restrykcyjnych badań uzyskując status „produktu medycznego”, a tym samym posiadając też medyczną „gwarancję” na zdrowy, spokojny sen. Dzięki temu pozwalają cieszyć się lepszym samopoczuciem każdego dnia. Poszczególne modele m.in. przeciwdziałają powstawaniu odleżyn, wspomagają proces rehabilitacji wad postawy oraz wspierają profilaktykę wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego). Kupując produkt ze statusem medycznym, mamy pewność jego korzystnego wpływu na nasze zdrowie i wspomagania procesu rekonwalescencji.

Jednym z materacy należących do kolekcji prozdrowotnych jest Rumba. Wkład zbudowany jest z dwóch rodzajów pianek – profilowanej pianki wysokoelastycznej Velvet Touch tworzącej solidną podstawę konstrukcji, która zabezpiecza ciało przed nadmiernym zapadaniem się oraz termo elastycznej pianki Visco, która dopasowuje się do ułożenia ciała, zmniejszając napięcie mięśni i ułatwiając ich dogłębną regenerację. Jak to działa? Pianka termo elastyczna Visco – zwana także „pianką leniwą”, produkowana jest na bazie wiskozy i reaguje na ciepło naszego ciała, powoli dostosowując się do wagi oraz temperatury osoby leżącej na materacu. „Zapamiętuje” kształt ciała śpiącego i pozycji leżenia, a kiedy wstajemy z materaca, wracają do stanu wyjściowego. Pianka Velvet Touch z kolei wyróżnia się wysoką sprężystością i optymalną twardością, a specjalne nacięcia tworzą 7 zróżnicowanych stref twardości. Każda ze stref odpowiada potrzebom innej części ciała.  Dzięki nim Rumba daje mocniejsze wsparcie w miejscach zwiększonego nacisku. Ze wzgl. na swoje właściwości termoplastyczne model Rumba polecany jest dla par o dużej różnicy wagowej, osób cięższych oraz z dolegliwościami kręgosłupa. Ten model materaca bardzo łatwo przewieźć, gdyż można go swobodnie zrolować i pasuje do regulowanych stelaży łóżek.

Do wyboru dla tego modelu elastyczny pokrowiec Velur z warstwą dodatkowej pianki termo elastycznej lub Elips z taśmą 3D, której  wykorzystanie zapewnia swobodną cyrkulację powietrza i większą higienę snu. Pokrowce można ściągać i prać w temperaturze 60 stopni. Będzie to dodatkowym wskazaniem przy wyborze tego modelu przez osoby aktywne sportowo lub alergików. Rumba to materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Przeszedł szereg restrykcyjnych badań i uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I. Potwierdzeniem jest znak jakości Szwajcarskiego Instytutu Ergonomii i Higieny Snu. Materac posiada 15 lat gwarancji.  Certyfikat OEKO-TEX zapewnia gwarancję wysokiej jakości i bezpieczeństwa produktu. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.hilding.pl

Opracowane przez zdrowykregoslup.pl